تبلیغات
مطالب اینترنتی - چراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدرن بسازید
 
مطالب اینترنتیمفیدستان:

در این ساختنی طرز ساخت چراغ دیوارکوب با طرح شش ضلعی را یاد می‌گیرید. ساخت چراغ تزیینی با این روش بسیار ساده است و نیاز به مهارت زیادی ندارد اما باید چند ابزار نجاری داشته باشید. با ساختنی همراه شوید.

چراغ دیوارکوب شش ضلعی بسازید
چراغ دیوارکوب شش ضلعی بسازید

لزوماً نباید از ابزاری که در تصویر می‌بینید، استفاده می‌کنید. می‌توانید ساخت چراغ دیوارکوب را با هر نوع ابزار دیگر که کارکرد مشابه داشته باشد، انجام بدهید. می‌توانید بجای لامپ حبابی از نوار LED دور بدنه چراغ دیوارکوب استفاده کنید. به این ترتیب می‌شود از آن به عنوان قفسه دیواری و برای نمایش وسایل تزیینی هم استفاده کرد.

گام اول: وسایل مورد نیاز

 • نوار چوبی ۱٫۸ میلیمتری
 • لامپ ادیسون
 • رنگ خاکستری و زرد
 • چسب چوب
 • چسب بسته بندی
 • سیم لامپ + لامپ حبابی
 • دریل و مته
 • اره فارسی بر

گام دوم: چوب‌ها را ببرید

قبل از اینکه بریدن چوب‌ها را شروع کنید، باید ابعاد چراغ دیوارکوب را مشخص کنید. نمونه ای که در تصاویر می‌بینید کمی‌بزرگ است چون برای صرفاً برای آموزش ساخته شده است. بهتر است شما اندازه را کمی‌کوچکتر در نظر بگیرید (حداکثر ۳۰ سانتیمتر).ابتدا نوار چوبی را به اندازه ارتفاعی که برای چراغ در نظر دارید، ببرید. برای اینکه بتوانید تخته‌ها را به شکل شش ضلعی بهم وصل کنید، باید آنها را با اره فارسی بر ببرید. زاویه برش‌ها هم باید ۳۰ درجه باشد. اره را روی این زاویه تنظیم کنید و تخته اول را از نوار ببرید. سپس طول برش واقعی را اندازه بگیرید (معمولاً یک سانتیمتر است) و جای شروع برش بعدی را علامت بزنید.

کارتان را روی نوار چوبی ادامه بدهید تا شش تخته هم اندازه داشته باشید. سپس یکی از تخته‌ها را بردارید، نقطه وسطش را پیدا کنید و یکی سوراخ به قطر سیم لامپ روی آن دریل کنید.

گام سوم: تخته‌ها را بهم بچسبانید

ساده ترین راه برای چسباندن تخته‌ها به یکدیگر و ساخت شش ضلعی، استفاده از چسب بسته بندی است. دو تکه چسب نواری ببرید که آنقدر باشند که حداقل سه تخته از شش ضلعی را بپوشانند. سپس تخته‌ها را طوری بچینید که لبه‌های مورب روی هم بیفتند. روی لبه‌ها چسب بزنید و سپس آنها را به سمت یکدیگر بلند کنید تا لبه‌ها بهم بچسبند. تخته‌ها را سه تا سه تا به بچسبانید و سپس دو نیمه را بهم بچسباید تا کارتان ساده تر بشود. برای اطمینان بیشتر هم چند لایه چسب نواری دیگر دور شش ضلعی بزنید و صبر کنید تا چسب چوب خشک بشود.

برای جزییات بیشتر درباره نحوه مونتاژ چراغ دیوارکوب شش ضلعی حتماً ویدیوی آموزشی را ببینید.

گام چهارم: چراغ را رنگ کنید

بعد از اینکه مطمئن شدید چسب کاملاً خشک شده، چسب‌های نواری را باز کنید. با چسب بسته بندی داخل شش ضلعی چوبی را کاملاً بپوشانید و سطح خارجی آن را رنگ کنید. ما از رنگ خاکستری گچی استفاده کردیم چون راحت تر با انواع مبلمان ست می‌شود. ۲ ساعت صبر کنید تا این لایه خشک بشود و سپس یک لایه دیگر رویش بزنید.

بعد از خشک شدن رنگ خارجی، چسب‌های سطح داخلی را باز کنید. اینبار سطح خارجی شش ضلعی را با چسب بسته بندی بپوشانید. سپس داخل شش ضلعی را با رنگ زرد گچی رنگ کنید. ترکیب زرد و خاکستری خیلی شیک می‌شود و در ضمن رنگ زرد داخلی درخشش لامپ را بیشتر می‌کند. چند لایه رنگ زرد به داخل شش ضلعی بزنید و صبر کنید کاملاً خشک شوند.

گام پنجم: لامپ را اضافه کنید

لامپ را به چراغ اضافه کنید
لامپ را به چراغ اضافه کنید

بهتر است از کابل لامپ آماده استفاده کنید. سرپیچ، دوشاخه و سوئیچ قبلاً به این نوع کابل وصل شده و به همین خاطر استفاده از آن بسیار ساده است. البته سیم کشی این قطعات بسیار ساده است و نیاز به مهارت الکترونیک زیادی ندارد.

بهتر است از سیم زرد استفاده کنید. سیم را از سوراخ بالای شش ضلعی رد کنید، لامپ را به سرپیچ وصل کنید و اگر دوشاخه به سر دیگر سیم وصل نیست خودتان آن را وصل کنید.

چراغ دیوارکوب شش ضلعی آماده است

راز زیبایی این چراغ دیوارکوب شکل هندسی نامتعارف و البته ترکیب رنگ آن است. اگر قصد دارید این چراغ را بسازید، سعی کنید ترکیب رنگی پیدا کنید که متناسب با دکور اتاق تان باشد.

منبع

خلاصه مطلب

چراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدرن بسازید

عنوان مطلب

چراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدرن بسازید

توضیح کوتاه

ساخت این چراغ بسیار ساده است و فقط به یک نوع اره نیاز دارد.

نویسنده

عاطفه اسدزاده

بیشتر بخوانید:لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

چراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدرن بسازید …چگونه بسازیمهنریکاردستیدر این ساختنی طرز ساخت چراغ دیوارکوب با طرح شش ضلعی را یاد می‌گیرید ساخت چراغ تزیینی چراغ دیوارکوب بایگانی ساختنیچراغدیوارکوبچراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدرن بسازید طرز ساخت چراغ دیوارکوب با طرح شش ضلعی را آموزش ساخت لوستر چوبی شیک و مدرن بسازید …آموزشساختلوسترچوبیشیکمدرنآموزش ساخت لوستر چوبی شیک و مدرن بسازید چراغ طناب شش ضلعی مخروطی بسازید دانلود ویدیوی آموزش ساخت چراغ دیوارکوب شش ضلعی …دانلود آموزش ساخت چراغ دیوارکوب شش ضلعی دانلود چراغ دیوارکوب ساده و شیک بسازیددکوراسیون آشپزخانه شیک و مدرن با برای سال …دکوراسیونآشپزخانهشیکدکوراسیون آشپزخانه شیک و مدرن با کاشی های شش ضلعی را در شده و همچنین چراغ های آموزش ساخت لوستر چوبی شیک و مدرن بسازید بازار …آموزشساختلوسترچوبیشیکو که طراحی ساده و در چراغ طناب با آنها شش ضلعی مخروطی بسازید، باید از نورپردازی به شیوه چراغ های دیوارکوب دکوراسیون تاثیر لوسترها و چراغ ها در طراحی شش ضلعی های مدرن و شیک – سری جدید راههای درمان حرف زدن کودکان در خواب مفیدستانراههایدرمانحرفزدنکودکانچراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و بادوام بسازید دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدل های کاغذ دیواری پذیرایی شیک و مدرن آکاجعبه شش ضلعی پذیرایی شیک و مدرن گردآوری توسط بخش وزنه عضله بسازید؟چند مدل لوستر مدرن و جدید با طراحی زیبا دکوراسیون …چندمدللوسترمدرنعکس های مدل لوستر مدرن و جدید با طراحی های فوق مدل لوستر سقفی جدید و بسیار شیک و مدرن چراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدرن بسازید ساختنی … هنریکاردستی چراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدرن بسازید عاطفه اسدزاده دقیقه چراغ دیوارکوب شش ضلعی چراغ دیوارکوب بایگانی ساختنی چراغدیوارکوب چراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدرن بسازید در این ساختنی طرز ساخت چراغ دیوارکوب با طرح شش راههای درمان حرف زدن کودکان در خواب مفیدستان راههایدرمانحرفزدن چراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدرن چراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدرن بسازید ۳۱ اردیبهشت دکوراسیون، دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب، چیدمان منزل نور و چراغ جعبه شش ضلعی آکا عکس های دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه مدرن و شیک دکوراسیون دکوراسیون ایرانی دکوراسیون اشپزخانه کابینت دکوراسیون نکات مهم در چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق خواب شیک و مدرن و چراغ خواب با و شش ضلعی از دیوارکوب هایی زیبا و جذاب درست کنید دکوراسیون جعبه شش ضلعی تابلو تزیینی بسازید ، آسان و کم هزینه تصاویر دیوارکوب هایی زیبا و جذاب دکوراسیون آنیت اتاق نوزاد را تا زمان نوپا شدن شیک و بسازید و برای بخشی از مدرن و کلاسیک نکات مهم در طراحی و ساخت دکوراسیون سنتی ایرانی فن و هنر بخش خارجی رستوران همانند ساختمانی فوق مدرن و بسیار شش ضلعی با های شیک و دیدنی ایمیل تبلیغات و سفارش دکوراسیون آنیت مطالب ارسال شده توسط تختواب های مدرن و شیک میز و صندلی و چراغ مطالعه‌ای گرانیت بسازید و برای بخشی

مطلب چراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدرن بسازید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :چراغ دیوارکوب شش ضلعی شیک و مدرن بسازید
http://mofidestan.ir/%da%86%d8%b1%d8%a7%d8%ba-%d8%af%db%8c%d9%88%d8%a7%d8%b1%da%a9%d9%88%d8%a8-%d8%b4%d8%b4-%d8%b6%d9%84%d8%b9%db%8c-%d8%b4%db%8c%da%a9-%d9%88-%d9%85%d8%af%d8%b1%d9%86-%d8%a8%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c%d8%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :